Aldus een paragraaf in een brief van 13 november 2019 van minister Schouten aan de Tweede Kamer die als onderwerp ‘Maatregelenpakket voor de stikstofproblematiek in de woningbouw- en infrastructuursector en voor de PFAS-problematiek’ heeft. De redenering is dat als een Natura 2000-gebied te klein en structureel te zwak is serieus bekeken moet worden of het opgegeven moet worden. Dat is een interessante redenering die volop ruimte laat voor andere maatregelen. Op deze passage is overigens volop politieke, maatschappelijke en juridische kritiek gekomen. GroenLinks heeft er een petitie aan gewijd, die hier getekend kan worden.
01: de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit schrappen omdat ze klein en structureel zwak is.
02: de politie schrappen omdat het de criminaliteit niet onder de knie krijgt.
03: de boerenbedrijven schrappen omdat ze de vervuiling met stikstof niet beteugelen.
04: de politiek schrappen vanwege de onzin die (partij naar keuze) uitkraamt.
05: de religie schrappen omdat nog maar een minderheid van de Nederlanders zich erdoor laat inspireren.
06: de cabaretprogramma’s schrappen omdat ze een vorm van pseudo-religie zijn (zie: 05).
07: de media schrappen vanwege de onzin die (medium naar keuze) uitkraamt.
08: de Nederlandse natuur schrappen vanwege de oerbossen die uit Nederland verdwenen zijn zodat de Nederlandse natuur geen natuur (meer) is.
09: het onderzoek naar minder succesvol bestreden ziekten schrappen omdat het te weinig oplevert.
10: terminale patiënten die structureel zwak zijn de beschermde status van ‘mens’ ontnemen.
11: tijdmeting via klokken, horloges en zandlopers schrappen omdat die de tijd laat voorbijgaan.
12: de Nederlandse literatuur van voor 1940 schrappen omdat nog nauwelijks iemand die leest.
13: de humoristische programma’s op de Nederlandse televisie (op Lubach na) schrappen omdat ze het tegendeel van humor zijn.
14: de ethische regels bij de Nederlandse banken schrappen omdat ze toch niet nageleefd worden.
15: de hoffelijkheid in Nederland schrappen omdat het door de meeste Nederlanders niet begrepen en nageleefd wordt.
16: de hedendaagse kunst schrappen omdat de politiek en de meerderheid van de Nederlander het onzin vindt en niet steunt.
17: de buitenlandse berichtgeving van Nederlandse media schrappen omdat het grotendeels de Engelstalige media napraat.
18: de verkeers- en verbodsregels voor fietsers schrappen omdat niemand ze naleeft.
19: de Nederlandse films schrappen omdat ze niet kunnen concurreren met Deense en Belgische films.
20: de lijstjes met de 20 leukste, opmerkelijkste of meest bizarre verschijnselen op sociale media schrappen omdat ze toch niet kloppen.
Foto: Schermafbeelding van deel uit brief van minister Carola Schouten aan de Tweede Kamer, 13 november 2019.
Ook de politiek kan niet alles tegelijk schrappen. Overigens is het maar de vraag of het wel mogelijk is om Natura 2000 gebieden te schrappen. Ze hebben een Europese status en bescherming. Maar ik ga er vanuit dat VVD en CDA bezig zijn met in de politiek wel vaker bedreven populisme dat als alternatief dient voor gerichte maatregelen.
LikeLike